_-_-_-_-_Deniz Evrenol Fan Sitesi_-_-_-_-_
Sitemize hoşgeldiniz! keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle..
Üye değilseniz hemen ÜCRETSİZ KAYIT OLUN ..!!

Sitemize hoşgeldiniz! keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle..
Üye değilseniz hemen ÜCRETSİZ KAYIT OLUN ..!!

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kollama Replikler

5 posters
YazarMesaj
ferruhi
Üye
Üye
ferruhi

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeC.tesi Kas. 07, 2009 6:47 am

Kollama replikleri bu baslik altinda paylasilsin..Lutfen diziden olsun hayali replikler olmasin.
ferruhi
Üye
Üye
ferruhi

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeC.tesi Kas. 07, 2009 6:48 am

63 bolum rana ve memduk - harika bir sahneden Smile

Rananın yanına gelen adam Memduhu görünce kaçarak uzaklaşır)
Rana:Bütün deliler beni mi buluyor
Memduh:Rana, noluyor burda?
Rana:hiiiç
Memduh:O giden kimdi?Seni rahatsız mı etti?
Rana:Yok, yok ya.Bişey sordu.Adres falan sordu...
Memduh:Adres sordu sende bu haldesin öylemi?Benden ne saklıyorsun Rana?...

Rana:Hayatım boyunca bana kimse bağıramadı, sen de bağıramazsın!Şimdi çekil önümden eve gidicem...
Memduh Napıyosun?
Memduh:Sen de herkes gibi normal şeyler yazsana.Pazar notları diye geyik geyik şeyler yaz işte.
Rana:Ne yazacağımı sana soracak değilim!
Memduh:Elbette sormazsın onu anladık dik başlısın dediğim dedik, inatçısın.İşine karışmıyorum, sana birşey anlatmaya çalışıyorum.Senin için endişe ediyorum anlasana...
Rana: Niye endişe ediyorsun ki benim için?
Memduh:Çünkü sen işinden başka hiçbişeyi düşünmezsin, bu iş başıma bela açar, bu iş seni sevenleri sıkıntıya sokar...Hiiç...Aklına bile gelmez.Seni kolladığımızda da kabahatli yine biz oluyoruz.Terslenen, laf yiyen yine biz oluyoruz...
Rana:Başka kızlar gibi çıt kırıldım değilim diye böyle sert konuşuyosun dimi?Rana'nın hiç kalbi yok dimi? Benim de duygularım var, ben de inciniyorum, ben de kırılıyorum...Bi kadınla böyle konuşamazsın...
Memduh:Seni üzmek istememiştim
Rana:Ne istiyosun benden ne?
Memduh:Efendim
Rana:Bana bağırıp çağırıyosun, kırıyosun, incitiyosun, sebebinin de ben olduğunu söylüyosun.Ama değil!Senin derdin başka...Şimdi söyle Ne istiyosun benden?!...
Memduh:Hala anlamadın mı Rana?
Rana:Hayır anlamadım.Sen söyleyinceye kadar da anlamıycam.Duymak istiyorum, neyse o artık benim anlamadığım.Bunu söylemeni istiyorum!Hadi söyle!
Memduh:Anlasana artık işte.Herşey de patdadanak söylenmez ki.Gözden, halden anlaşılır
Rana:Ben ısrarla duymak istiyorum
Memduh:Aaaa uzatma işte, anladın.İki lafı bir araya getiremiyoruz.Bak karışnda çocuğa döndük resmen.Üstüme gelme lütfen
Rana:sen busun işte!Korkağın tekisin Tabancadan kurşundan korkmuyosun ama duygularını söylemekten korkuyosun.Sevgi adamı söyletir.Söyleyemediğine göre...kendini kandırıyosun...
(ve Rana, Memduh'un yani devletin arbasına binip oradan uzaklaşır)ken...
Memduh:Rana napıyosun Rana, Rana aç şu kapıyı!...Rana dur, Rana aç...

Rana:hıh karşımda çocuğa dönmüşmüş, iki lafı bir araya getiremiyomuşmuş...
Memduh:Nerde bunun kornası ya(kornaya basar)Alo!Dursana kızım...
Rana:Korkak, korkaksın işte, korkak!
Memduh:Devlet malı o araba, bişey olursa amirim ikimizi de yakar.(Kornaya basar)Dursana Rana!...
(Bu esnada polislere yakalanırlar, polisler ikisinin peşine düşer.)
Polisler:34 ... Sağa çek
Memduh:Bİ bu eksikti.
Polisler:34... Sağa çek
(Arabalar durur.)
Polisler:İyi akşamlar evrak alabilir miyim?
Rana:İyi akşamlar.N'oldu memur bey?
Polis:Daha ne olsun hanfendi!Böyle araba mı kullanılır?Ehliyeti marketten mi aldınız?
Rana:Ne marketi memur bey?Görmüyo musunuz?Takip ve taciz ediliyorum
Memduh:Evet kardeşim, kendi arabamı alan birini takip ediyorum, suç mu?
Polis:Bi sakin olun
Rana:Hı hı.. Bi dakika(Arabadan iner)Ben bu adamdan şikayetçiyim memur bey Bana hakaret etti, arabamı gaspetti, şahsiyetime de kastetti
Memduh:Hop hop neler diyosun sen ya?
Polis:Birlikte karakola kadar gidelim
Memduh:Ne karakolu kardeşim ben zaten başkomiserim
Rana:İnanmayın, her önüne gelene söyler bu lafı
Polis:Tabi canım, ben de emniyet genel müdürüyüm zaten
Memduh:Allah Allah...
...
Memduh:Durun bi dakika herşeyi ispatlıycam.Kimlik?Hah arabada
Polis:Hemşehrim, o bayanın arabası
Memduh:Benim arabam kardeşim, bi saattir ne anlatıyoruz burda?Bu sayın hanfendi arabamı çaldı
Rana:göstereceği kimlik sahte, inanmayın, tutuklayın bunu
Polis:Bi dakika, bayan senin araanı niye çalsın kardeşim?
Memduh:Çünkü bu bayan biraz, biraz değil baya bi terelelli
Polis:Yeter be kardeşim hadi karakola.
Memduh:Ne karakolu kardeşim ben polisim diyorum
Polis:İyi ne güzel işte yabancı yer değil
Memduh:Heh, işte burda(derken cüzdanın arasından Rananın kalp şeklinde kesilmiş fotoğrafı düşüverir Memduhun ayağı resmin üzerine gider )
Rana:A a ben miyim o?
Memduh:Bak ne yazıyor?Başkomiser, gördün mü?
Polis:Pardon başkomiserim, baştan niye söylemdiniz?
Memduh:Laf anlatamıyoruz ki!...
Rana:Bana baksana sen, kaldır bakıyım o ayağını (Rana, Memduh'un ayağına vurmaya başlar )Kaldırsana, kaldırsana ya
Memduh:Ne ayağı, ne?
Rana:Kaldır dedim, şşş(Fotoğrafını eline alır) Bu ne Memduh?
Memduh:Söyleyemediğimiz şey
Rana:Hımmm, sen benim resimlerimi böyle cüzdanında mı taşıyosun?
Memduh:Bu bişey değil, evin duvarına kocaman resmini yapıştırdım, Yılmaz güney gibi hergün kurşun sıkıyorum
(rana gülmeye başlar )
Polis:İyi akşamlar komiserim biz gidelim
Memduh:İyi akşamlar, hadi görevininizin başına...
Polis:Kusura sakmayın efendim
Memduh:Magazin polisleri...Ne gülüyosun Allah aşkına?
Rana:Hadi söyle.
Memduh:Söylemem
Rana:Söyle dedim
Memduh:Söylemem dedim
Rana:Hadi, seviyorum de!
Memduh:Tamam dedim
Rana:Ne dedin?
Memduh:Seviyorum dedim
Rana:Yalan söylüyorsun... ...Al bakalım.Eh be Memduk
(ikisi de güler)
ferruhi
Üye
Üye
ferruhi

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeC.tesi Kas. 28, 2009 10:35 pm

Buda cok sevdigim sahnelerden birisi..Necip Pkeasla tanistigi anlar..64 Bolumden..

N:Demek Yiğit'in patronu sizsiniz.Ben de merak ediyordum; Yiğit'e bu elbiseyi giydiren, altına araba çeken kim diye.Sayenizde makam, mevki sahibi oldu.
P:Böyle başarılı ve yetenekli bir insanı kim müdür yapmaz?Siz ne işle meşgulsünüz?
N:Ben deniz emniyet amiriyim.Terörle mücadeleden
Y:Oooo amirim saf değiştirmişsin.
N:Bizim safımız aynı be Yiğit.Hala milletin yanındayız.Vazife icap etsin, trafik polisi de oluruz.
P:Ben de bu güvenlik şirketini kurunca, başına bir müdür arıyordum.Yiğit Beyi tavsiye ettiler.Siz galiba meslekten tanışıyorsunuz.
N:Sadece tanışma değil, ayrıca da görüşürüz.Kardeşim gibidir.HALA!...
P:Nasıl?Beğendiniz mi yeni iş yerini?
N:Bu özel güvenlik şirketlerini hiç anlamıyorum.Memleketin polisi var, jandarması var.
P(güler):Demek ki heryere yetişemiyor polis.Kaldı ki insanların polis görmek istemedikleri yerler de var.
N:İşin garibi, sayınız onbinleri bulmaya başladı.Hepsi bir araya gelse nerdeyse bir ordu olur.Üniformalar, silahlar da cabası.
P:İşsiz kalırım diye mi korkuyorsunuz?
N:Niye korkuyum?Eskiden bekçi köpekleri vardı.Esas onlar işsiz kaldı ....Açmıycakmısın?
Y:A, tabi, tabi...(Paketi açar)Amirim, bu ne ya?Nerden icap etti şimdi bu?
N:Bi yerden icap etmedi.Gördüm, beğendim, aldım.Hem genel kültür olur.Bak, mesela nasıl bizim sinir sistemimiz, sindirim sistemimiz varsa, işte bu da dışımızdaki sistem:Güneş sistemi.
Y:Amirim, 5 yaşındaki çocuğa çevirdiniz bizi ya
P:Lütfen devam edin.Şahsen benim çok ilgimi çekti.
N:Güneş zaten malum, en kıymetlisi.Hani demiş ya ehl-i gönül:Güneşin kıymetinibilin, sadece dirileri ısıtır, diye.İşte bi o.
Y:Bu, dünya
N:Evet, başımızın belası Ama benim en çok ilgimi çeken; MARS Biliyomusun neden?Çünkü, dünyüyü en benziyeni.Yani Marsta hayat olma ihtimali varmış.
Y:Amirim, hayatın kralı burda, bizim ne işimiz olur Marsta?
N:İsmini Yunan mitolojisinden alması ne garip dimi?Mars...Yenilmez savaş tanrısı Sen bunun maharetlerini bilir misin?
Y:İnanın, hiç bilmem amirim
N:Ben bu Marsın cemaül cevherini bilirim
P:Demek baya araştırdınız
N:Putperestlerin inancı işte.Ha, bi de bunun hanım olanı var:Atena ...
P(Güler):Ah, genel kültürünüze hayran olmamak elde değil.
N:Daha yeni başlıyoruz Kubilay Bey!İnsan bişeyler öğrendikçe, aslında öğrenilecek ne kadar çok şey olduğunu anlıyor.Her gün yüz yüze baktığımız insanlar bile sırlarla dolu...
P:Dinlemeye devam edelim
N:İşte bu Mars bazen Pike yapar ve dünyayı etkisi altına alır.Ah kusura bakmayın, bu Pikeas kronomik bi ifade olmadı, mazur görün...
P:Önemil değil.Biz ne demek istediğinizi gayet iyi anladık
N:Ha, ilginç bişey daha var.Dünya dışındaki gezegenlerde atmosfer olmadığını biliyormuydunuz?O yüzden gölgeleri çok sert oluyor.Dünyadaki gibi değil yani.Açıkçası şu gölge işini çözemedim henüz, ama eli kulağındadır
P(Güler):İnternetten baksaydınız, belki bişeyler çıkardı
N:Şahsen tecrübe etmeyi tercih ederim.Hiç bir şey hayatın kendisi kadar, öğretici olamaz....
P:Devletimizin böyle, derin düşünen polislere sahip olması hepimiz için büyük bir şans.
Y:Amirim uzun zamandır bu işlere kafayı taktığından, her zaman derin düşünür.
P:Necip amir bazı şeyleri yanlış biliyor olamaz mı?Belki, derin düşünen bir devlet de gerekiyordur
N:Bi devlet, ancak milleti kadar derin olabilir Devletin, milletinden saklayacak hiçbişeyi olamaz.Olsa da derin millet karşı çıkar:Hoop, dur bakalım o kadar.
P:Bu derin sohbete devam etmek isterdim ama, acil işlerim var...Necip amiri çok sevdim Yiğit.İnşAllah tekrar görüşürüz
N:Ne yalan söyliyim benim de size kanım kaynadı
(Pikeas gider.)...
Y:Amirim, hediye için çok sağolun.İnanın sizi biraz daha misafir etmek isterdim ama, malesef çıkmam gerekiyo
N:Hay hay, bana müsade o zaman.Sen de işlerine bak.Rahat ol(Der ve çıkıp gider.)...

.......
P:görüşürüz derken bu kadar erken olmasını beklemiyordum
N:Geçen gün biraz araştırma yaptım.Kim hakkında biliyor musun?Pikeas diye bi adam.
P:Tanırım.Bu üykeye pek çok hizmeti bulunmuş, kahraman bir vatanseverdir.
N:Niyeyse cebi şişkin kahramanlar sadece bizim ülkemizde var.Kendisine söyleyin.Artık ensesinde bu ülkenin Necip milleti var Aklından çıkarmasın
P:Bir kurt peşinde kırk köpek havlamıyorsa, kurt, kurt değildir.41. olmak isteyen olursa da işte arşın, işte halep.Ama gözünü de korkutmak istemem.
N:Ben hayatta yalnızca iki şeyden korkarım:Biri Cenab-ı Allah, o diğeri de sen değilsin, rahat ol
ferruhi
Üye
Üye
ferruhi

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeC.tesi Kas. 28, 2009 10:35 pm

66 Bolumden.. Necip & Memduh

Necip: Tamam Memduh takibe devam..Gittikleri yeri bilmek istiyorum
Memduh: Tamam amirim, ben size haber veririm. Siz de gelecek misiniz?
Necip: Nereye gidiyorlar bi ogren bakalim.Eger musait olursa iki cift laf ederiz
Memduh (gulumseyerek) : yine showunuzu yapacaksiniz yani
Necip: show degil uygulama yapariz. Sen uygulamaya bak esas. Tamam amirim merakla bekliyorum
ferruhi
Üye
Üye
ferruhi

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeC.tesi Kas. 28, 2009 10:36 pm

66 Bolumden--Sinemaya gitmeden onceki konusamalari

Alperen: Baba sinemaya gidiyoruz dimi?
Necip: GIdiyoruz iste oglum.
Alperen: Super bi aksiyon filmi var
Nurbanu: Ne aksiyonu ya, romantik film izlicez
Memduh (ranaya bakarak): valla bana uyar
Rana (memduha bakarak): bana da uyar
Huner: o zaman romantik bir gece gecirecegiz demek ki
Alperen: ya ne romantigi ya..robotlar...(tam anlamadim burasini)
Necip: oglum kusura bakma simdiden baydi valla beni
Memduh: Amirim ben..ben ranayla gidiyim
Necip: ya romantik filmi ayaklarimiza kadar gelmis ..bizim ne isimiz var sinemada
Rana: ask olsun be necip abi
Necip: hadi hadi ..yuruyun gec kalicaz
ferruhi
Üye
Üye
ferruhi

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimePaz Ara. 20, 2009 7:39 am

Melike & Gölge - 48. Bölüm

M: Benden gizli ne konuşmuş olabilirsiniz merak ediyorum doğrusu
G: Her zamanki prosidurler işte
M: Hah..yoksa Yiğite gerçekten aşık olduğumu filan mi düşünüyor??
G: İmkansız bişey gibi görünmüyor..biz robot değiliz
M: Ağzımdan laf almaya çalışmanı anlıyorum, ama en küçük ihtimal bile yok..Ben davaya hizmet için geldim. Gönül oyunları için değil.
G: Umarım oyledir
M: Ney istedi senden? Dur ben soyliyim. Eğer Yiğiti öldürmek gerekirde tetiyi çekemezsem, tetiyi dava çekecek, yani sen çekeceksin..doğru mu?
G: Bunu profesyonel bir anlayışla karşılacağını düşünüyorum
M: (silahını çeker) Bak sana ne diyeceğim Gölge..Eğer o Yiğit en ufak bişey hatırlarsa tüfeyinin dürbününden gözü yaşlı zavallı bir aşığı izlettirmiyecem sana..Ne izlettireceğim biliyormusun?
G: Neyi?
M: Davası uğruna gidip fukara adamlarla aşk oyun oynayan bu davasının aşığı kız yine davası uğruna kanlı bir infazıda gözünü kırpmadan izlettirecek sana
G: Bende oyle tahmin ediyorum..Ama işimiz tedbir, biliyorsun
M: Gölge..bak bu lafımı unutma..Ha Yiğitin elini tutmuşum, ha bunu kafasına sıkmışım..Bana fark etmez. Benim aşkım benim davamdir..

Bu sahne Melikenin en sevdiğim sahnelerindendir..Nasıl konuştu ama Cool Yüz ifadelerini bir görseniz, süper Wink Canım ablam harika konuştu burda
senna
Administrator
Administrator
senna

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeÇarş. Ocak 13, 2010 3:08 am

ferruhi replikleri paylastigin icin cok tesekkur ederim.. Ellerine saglik..
http://denizevrenol.eniyiforum.net
ferruhi
Üye
Üye
ferruhi

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 12:42 am

senna demiş ki:
ferruhi replikleri paylastigin icin cok tesekkur ederim.. Ellerine saglik..
Sagolasin Smile
Misafir
Misafir

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimePerş. Şub. 04, 2010 10:24 am

ya 63. bölüm çok komik yaaa harikasın ferruhi ellerine sağlık süper bu ikiliye bende hep gülerim zaten Very Happy
büşra-123
Moderatör
Moderatör
büşra-123

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2010 2:42 pm

paylaşımlar için teşekkürler arkadaşlar...

En son büşra-123 tarafından C.tesi Nis. 17, 2010 12:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ranam
Üye
Üye
ranam

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeCuma Nis. 16, 2010 3:58 pm

39. Bölümden Hayri&Yiğit Sahnesi;
Hayri: Yedi sazanlar...
Yiğit:Lan Hayri lan oğlum rol mü çalıyosun lan sen...Lan oğlum o benim repliğim lan..
Hayri: Başkomiserim....
Yiğit:Ta kendisi...
Hayri:Sen nerden çıktın?
Yiğit:İnanmıycaksın ama... ...Çileden çıktım Hayri...
betül26
Administrator
Administrator
betül26

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimeCuma Tem. 02, 2010 2:08 pm

40. bölümün ilk sahnesinden bi replik:

hayri: amirim nolur şuna bi şey söyleyin çok pişmanım
yiğit: amirim dünden razı senin geberip gitmene
hayri: başkomiserim, başkomiserim nolur Allah ını seversen
yiğit: görende seni evliya falan sanıcak! ne o Allah aşkına lafları haa daha önce Allah'ın adını ağzına hiç almıyodun haa?..
necip amir: gözlerimin içine bak! sana gözlerimin içine bak dedim hayri bak bana teşkilatı sattın, arkadaşlarını gammazladın heasabını da vericeksin. hadi bunlar bi kenara..
hayri: amirim bak dinle..
necip amir: şşş senin yüzünden üç tane şehit verdik hayri. bunun hesabını nasıl vericeksin? bi tanesi arkadaşımızdı bi tanesi gencecik çocuktu
hayri: beni zorladılar amirim öldürürüz dediler
necip amir: yani şimdi sen buna yaşamak mı diyosun hayri
yiğit: amirim bırak laf kalabalığını bu pisliği burda gebertelim atalım leşini bi çöplüğe bitsin gitsin!
memduh: amirim al benden de o kadar
necip amir: benim daha iyi bi fikrim var. şimdi sen ötüceksin. ama seni bi üfleyen olur. onu da bulup bi güzel öttürmek var
yiğit: amirim anlicamız dilden konuşsan
necip amir: hayri şu an sana bakıp ne görüyorum biliyo musun? Ferruhun parmaklıklar arkasından bana baktığını görüyorum
yiğit: amirim yapma Allah aşkına! Sakın bana tanık mahkeme falan deme! bırak Allah aşkına! nasılsa ferruhu yakalarız bırak şunun kafasına iki tane sıkıp gönderiyim
necip amir: yoo ferruhla da kalmicak bu iş. ok yaydan çıktı bi kere. bu baş bu omuzda durdukça gittiği yere kadar bu işin peşindeyiz. şimdi senin dediğini yapsak ferruh bize çelenk yollar
memduh: amirim yine haklı devrem ferruh ahtopotun bi kolu. diğer kollarını yakalayıp kesmek varken..
yiğit: yaa off yaa. ulan yaşatıyoruz bu pislikleri dönüp yine başımıza bela oluyolar! ya bu heriflerin dünyada yaşaması fazlalık! sıkıyım iki tane kafasına yaa
necip amir: sen ne zaman cellatlığa soyundun yiğit efendi! bırak bu usulsüz lakırtıları. hadi tutuklayın şu şerefsizi de şubeye gidelim
memduh: kalk len kalk! hayri kurdoğlu şerefsizlikten, hainlik etmekten ikili oynamaktan,
yiğit:kahpelikten
memduh: daha ne kadar aşağılık sıfat varsa hepsinden tutuklusun.
hayri: yavaş be memduh yavaş
memduh: öyle naziklik ayakları yapma. acıtsa da inletse de takıcaksın bu bilezikleri susma hakkına da ötme hakkına da avukat tutma hakkına da sahipsin. haa bi de kötek yeme hakkın var ama devrem o işi halletti sağolsun.
necip amir: niyazi sen al yiğiti götür. kimselere çaktırmadan girsin nezarete. çocuklara da söyle ağızlarını sıkı tutsunlar
yiğit: amirim arada bi böyle kestirmeden gitmek lazım. hayri karşısında beni görünce küçük dilini yutuyodu az kalsın.. ben bu işi seviyorum yaa
necip amir: bizimki taktik gereğiydi yiğit. neticede kimseye bi zarar gelmedi. belki başka cinayetleri önledik. aslında hukuku da zorladık ama hesabını da göze aldık
niyazi: hadi yiğit başkomiserim savcı süha bu halimizi görürse işler yeniden sarpa sarar.
yiğit: hadi eyvallah
necip: götürün şunu
memduh: hadi len yürü!
http://www.denizevrenol.eniyiforum.net
senna
Administrator
Administrator
senna

Kollama Replikler Empty
MesajKonu: Geri: Kollama Replikler   Kollama Replikler Icon_minitimePaz Ağus. 15, 2010 10:35 pm

cnm paylasim icin tesekkurler Smile
http://denizevrenol.eniyiforum.net

Kollama Replikler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kollama Fan Sitesi
» Kollama 64 Bolum
» Kollama sitesi
» Kollama Resimleri
» Kollama 9.Bölüm Analizi